recenzje

PALMERS NON SLIPPING 20 DEN

Single
Bardzo spodobało mi się opakowanie, które w przeciwieństwie do większości obecnych na rynku nie jest kopertą. To opakowanie ma bardzo wygodną formę małęgo pakuneczku, wielkości stanowiącej połowę tradycyjnego opakowania do pończoch. Jest to niewątpliwie ogromną zaletą dla kobiet które lubią nosić nie za duża torebkę.
Opakowanie jest bardzo estetyczne. Utrzymane w jasnych kolorach, z nowoczesną szatą graficzną. Czyste… wyważone. Para pięknych nóg obleczonych w pończochy. Moim zdaniem jedno z ładniejszych opakowań jakie widziałam.
Po otworzeniu okazuje się, że pończoszki mają piękny naturalnie – beżowy kolor z jedwabistym połyskiem. Są to raczej pończochy wieczorowe o dużym połysku. Splot jest jednolity, regularny i dobrze wykonany. Nie widać żadnych uszkodzeń, czy pomyłek w splocie. Zaskakuje mała przeźroczystość jak na 20 den, są mocno kryjące – nawet jak na 15 % dodatek elastanu. Jednakże po nałożeniu okazuje się że kolor jest tak idealny, a mała transparencja nie jest dużą wadą.
Po założeniu na nogę okazuje się, że pończochy są wyjątkowo delikatne i miękkie, do złudzenia przypominają w dotyku pończochy wykonane z jedwabiu. Pończochy równomiernie układają się na nodze. Pomimo rzucającego się po otwarciu wzmocnienia palców, po założeniu okazuje się, że nie jest ono wcale grubsze, a jedynie różni się gęstością splotu. Wykończeniem jest oryginalna koronka, o ślicznym jedwabistym połysku, średniej szerokości, doskonale trzymająca się nogi.
Na stopie zaskoczenie, rewelacja. Coś z czym nie spotkałam się jeszcze w pończochach a jedynie w rajstopach firmy Sanpellegrino, dolna część stopy pod palcami posiada cieniutkie silikonowe wypustki. Jest to genialne rozwiązanie, sprawiające że te pończoszki są idealne do klapek i sandałek o śliskiej wyściółce. Silikonowe wypustki zapobiegają ślizganiu się nogi w odkrytych bucikach, stopa stabilnie trzyma się śliskiej podeszwy. Szkoda, że tak mało producentów stosuje to rozwiązanie.
Zaskakuje też rozmiarówka, ja nabyłam rozmiar 38-39 (M) i jest na mnie idealny. Tymczaem w nylonowych pończochach zazwyczaj wybieram 11 lub 5. Polecam więc te pończochy osobom wysokim lub tęgim, na pewno nie okażą się za krótkie. Myślę że rozmiar L byłby dobry nawet na kobietę o wzroście 190 cm.

(Neko)
Ocena ogólna:Moim zdaniem zasługują na 4,7 w pięciopunktowej skali. Jedyny zarzut to mała transparencja i wzmocnienie palców, bo pończochy pomyślane do klapek mogłyby być tego wzmocnienia całkowicie pozbawione.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 5
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 4.75
3 Wykonanie techniczne (splot) 4.75
4 Dotyk/komofort noszenia 4.5
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 4.75
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 4.75

Ocena łączna:
4.73

opakowanie