recenzje

MARILYN PALOMA 40 DEN

Paloma 40

Duży niepokój wzbudziło w nas opakowanie. Towar należy co prawda do kategorii ekonomicznych, jednakże według nas, nie uzasadnia to strasznej toporności pudełka. Dziwną i niezrozumiałą praktyką polskich producentów jest prezentowanie modelek ubranych w byle co i ustawianie ich w dziwacznych pozach. W tym konkretnym przypadku zaciekawiło nas zwłaszcza eksponowanie szwów – czyżby intencją było pokazanie ich gigantyczności?
Po otwarciu spotka nas jednak miłe zaskoczenie. Rajstopy nie mają może idealnego splotu, ale sprawiają pozytywne wrażenie. Rajstopy dość charakterystycznie wyglądają na nodze, gdyż splot jest jednolity, ale dość masywny. Nam się to podoba. Po ubraniu z zadowoleniem można odnotować, że naprawdę mamy do czynienia z włóknem 40 DEN. Rajstopy są lekko przeźroczyste ale nie kryjące, choć w sumie dość ciepłe. Takie wykonanie to duży plus, zwłaszcza jeśli chodzi o polskich producentów. Polską nagminną praktyką jest oznaczanie jako 40 DEN wyrobów wyglądających w rzeczywistości jakby były wykonane z włókna 70DEN. W przypadku tych rajstop nic takiego nie ma miejsca.
Odnotować również należy, że włókno zawiera dość dużą zawartość elastanu i wygląda na poddane starannej obróbce, a całość sprawia, że rajstopy są przyjemne w dotyku. Kolor jest również poprawny. Ocena ogólna dobra z lekkim plusem za niską cenę. To naprawdę tani produkt, dostaliśmy go za 5 PLN i jak się wydaje za tą cenę coś lepszego trudno będzie znaleźć.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 3.5
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 4.25
3 Wykonanie techniczne (splot) 4
4 Dotyk/komofort noszenia 4
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 4.5
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 4.25

Ocena łączna:
4.1