recenzje

WOLFORD LE 9 DEN

Le 9
To bardzo nietypowe rajstopy Wolforda, zrobione w 100% z nylonu. Jest to możliwe, gdyż specyficzny splot zapewnia pewną rozciągliwość wyrobu oraz jego dopasowanie się do sylwetki.
Opakowanie jak na produkt Wolforda jest raczej nienadzwyczajne. Modelki nie widać, a nogi są nieciekawie przedstawione. Po otwarciu, spotyka nas prawdziwe zaskoczenie. To najlżejszy wyrób jaki widzieliśmy na rynku, całość waży zaledwie 16g. Rajstopy są bardzo delikatne, znakomicie nadają się nawet na upalne dni lub wieczorowe wyjścia. Trochę rozczarowuje przeźroczystość wyrobu, klasyczne nylony wyglądają jednak lepiej. Tym niemniej po ubraniu wrażenie jest ogromne. Na nogach pojawia się bowiem delikatna, prawie niewidoczna mgiełka.
Kolor jest idealny, barwniki to zresztą silna strona Wolforda. Niestety wyrób ma też swoją specyfikę. Jak to z mgiełkami bywa, wyrób jest wręcz dramatycznie nietrwały. Moja para uszkodziła się na drugim spacerze i to bynajmniej nie na pięcie.

Ocena ogólna: Bardzo efektowne pod warunkiem, że ma się dużo pieniążków na kupno jednorazowych rajstop za kilkadziesiąt złotych.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 4
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 4.75
3 Wykonanie techniczne (splot) 4.75
4 Dotyk/komofort noszenia 4.5
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 3.75
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 4.75

Ocena łączna:
4.53

opakowanie