recenzje

NATIONALS MIRACLE FIT RHT

Nationals

Trudno mówić o opakowaniu. Pończochy są wiekowe, pamiętać należy, ze nieco inaczej widziano wtedy sprawę reklamy. Nationals był jednym z wiodących producentów pończoch, a jego charakterystyczne żółto-czerwone opakowania z mapą USA były łatwo rozpoznawalnym symbolem firmy. Całość jest poprawna, choć na dzisiejsze czasy dość bezbarwna.
Po otwarciu przeżyliśmy spore zaskoczenie. W środku są pończochy RHT plain-knit, ale z nietypowym wykończeniem. Zamiast podwójnego mankietu u góry pończoch, zastosowano mankiet ze splotem typu strech. Pomysł jest ciekawy, pończochy z takim mankietem o wiele łatwiej dają się przypiąć do paska. Przy tym w pełni zachowany jest znakomity wygląd zasadniczej części.
Przeźroczystość wyrobu jest doskonała. Wyrób jest bardzo delikatny, prawdziwa mgiełka na nogi o tradycyjnym beżowym kolorze. Obróbka włókna jest staranna, pończochy są delikatne w dotyku. Wyrób wykazuje dość dużą odporność na zaciąganie (pamiętajmy oczywiście, że ten typ splotu nie jest odporny na problem lecących oczek).
Ocena ogólna lepiej niż dobra. Oryginalne amerykańskie nylony z włókna DuPont w dobrym wykonaniu, na szczęście wciąż udaje się je zdobyć.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 3.75
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 4.75
3 Wykonanie techniczne (splot) 4.5
4 Dotyk/komofort noszenia 4.25
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 4.25
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 4.5

Ocena łączna:
4.43

opakowanie