recenzje

TIMOR 20 DEN

timor 20
Taaaak… To był mój mały eksperyment. Zauważyłam te rajstopy, gdyż były przecenione o 50% (promocja). W związku z tym postanowiłam je kupić dla celów tego testu. Stella była niegdyś niezwykle szacownym producentem wyrobów pończoszniczych, a jej tradycje sięgają lat 40 ubiegłego wieku. Teoretycznie więc powinno być nieźle, zwłaszcza, że Timor jest sztandarową linią tego producenta.
Już samo opakowanie, wzbudza poważny niepokój. Na starcie pojawia się myśl czy warto to brać do ręki. Modelka jest chyba(? – nic nie widać) w miarę ładna, ale w dziwnie wykrzywionej pozie. Zastanawia też, że na zdjęciu nie widać rajstop (czyżby autor projektował opakowanie koszulki?).
Spojrzenie przez folie pogłębia obawy. Splot jest dziwnie zmięty. Otworzenie pudełka potwierdza obawy co do jakości produktu. Przeźroczystość jest fatalna. Całość sprawia wrażenie kiepsko wykonanego egzemplarza  40Den (a na pudełku stoi wyraźnie 20Den).
Kolor jest mdły, jest to jakiś beż, ale ciemny, co tu dużo mówić po prostu toporny. Na plus odnotowujemy, że są to rajstopy typu bikini, a góra faktycznie zwiera dość efektowną część majteczkową.  Należałoby jednak powiedzieć, byłaby efektowna gdyby towarzyszyła temu lepsza obróbka włókna.
Katastrofą wyrobu jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przy wkładaniu, pod niezbyt silnym naciskiem ręki zrobiła się efektowna dziura w części majteczkowej (wzmocnionej części rajstop) Nie da się również ukryć; rajstopy przypominają w dotyku szorstkie płótno.


Ocena ogólna bardzo słaba.
Ciężko znaleźć pozytywny punkt tego wyrobu. Źle wyglądają i są nieodporne mechanicznie. Szkoda psuć sobie wygląd nóg, szkoda wydawania pieniędzy na coś tak okropnego. Bo cena jest niewiarygodna jak na taką jakość wyrobu. Przed przeceną kosztowały aż 12PLN. To dziwne bo znam wyroby tej firmy znacznie lepszej jakości.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 3
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 2.75
3 Wykonanie techniczne (splot) 3
4 Dotyk/komofort noszenia 2.75
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 1
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 2.75

Ocena łączna:
2.65

opakowanie