recenzje

IDEAL 40 DEN

Ideal40

Mamy prawdziwe lato w zimie, więc naturalne jest zainteresowanie rajstopami 30 i 40 DEN. Ta grubość włókna jest o tyle interesująca, że wyroby jeszcze przeźroczyste, ale już dość ciele i równocześnie silnie maskujące ewentualne niedostatki nóg.

Postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi, a na pierwszy ogień poszła znana seria Dinamic produkcji Golden Lady.
Golden Ledy konsekwentnie od kilku sezonów nie zmienia charakterystycznego opakowania rajstop tej serii Także te o grubości 40 den są w charakterystycznym niebieskim pudełku. Jego wygląd co prawda nie zachwyca, ale jest poprawny, dobrze spełnia swoją funkcję.
Po otwarciu koperty bardzo przyjemne wrażenia.
Rajstopy są starannie wykonane, bez jakichkolwiek wad fabrycznych i skłonności do zaciągania. Splot niemal idealny, bardzo ładny barwnik, całość znakomicie leży na nodze.
Przy okazji barwnika warto zauważyć, że w tej serii jest też m.in. bardzo ładny odcień szarego – silver, zresztą wszystkie szare kolory są warte polecenia.
Dynamic są to rajstopy z charakterystycznym wzorem w części majteczkowej, dostosowane do noszenia bez dodatkowej bielizny. Akurat w zimie jest to zresztą dość dyskusyjne, a naszym zdaniem wzór wygląda dużo gorzej niż w rajstopach 20 DEN (choć jest ten sam).
Ale tak naprawdę to detal, bo w sumie trudno się do czegoś przyczepić.

 

Podsumowanie: W tej klasie cenowej produkt wart uwagi. Można go gorąco polecić.

Oceny składowe:

1 Ocena jakości opakowania 4
2 Wrażenie wizulane/przeźroczystość/jakość koloru 4.75
3 Wykonanie techniczne (splot) 4.75
4 Dotyk/komofort noszenia 4.75
5 Podatność na uszkodzenia mechaniczne (zaciąganie) 4
6 Wrażenie subiektywne (tzw. miodność wyrobu) 4.75

Ocena łączna:
4.6

opakowanie