recenzje

Rajstopy

IDEAL 40 DEN

Mamy prawdziwe lato w zimie, więc naturalne jest zainteresowanie rajstopami 30 i 40 DEN. Ta grubość włókna jest o tyle interesująca, że wyroby jeszcze przeźroczyste, ale już dość ciele i równocześnie silnie maskujące ewentualne niedostatki nóg. Postanowiliśmy przyjrzeć się tematowi, a na pierwszy ogień poszła znana seria Dinamic produkcji Golden Lady. Golden Ledy konsekwentnie od… Czytaj dalej »

RIVIERA 8 DEN

Lato w tym roku było pełne niespodzianek pogodowych, generalnie jednak nie sprzyjało noszeniu wyrobów nylonowych. Spróbowaliśmy je podsumować kolejny raz przyglądając się polskiemu produktowi wykonanemu z przędzy 8den. To ciągle jest nowa dla polskich producentów grubość włókna, w praktyce sprawiająca sporo problemów. Poprzednie rajstopy Gatta raczej nie zachwyciły, tym razem przyjrzeliśmy się  konkurencyjnemu produktowi Marilyn. Pudełko… Czytaj dalej »

IBICI NO STRESS 8 DEN

Tegoroczne lato było dość gorące co raczej nie sprzyjało noszeniu rajstop. Był to rzadki widok na ulicach, po części spowodowany słabą dostępnością wyrobów dopasowanych do takiej aury. Także i my dość nerwowo szukaliśmy więc wyrobów lekkich, wygodnych do noszenia, sprawdzających się  nawet w upały. Takim wymaganiom sprostają oczywiście wyroby o grubości 8 DEN, niestety praktycznie… Czytaj dalej »

CONSAY SINGLE 20 DEN

Tak naprawdę to był produkt którego dość długo szukaliśmy. Jakiś czas temu bardzo spodobał nam się, podpatrzony na ulicy, pomysł umieszczenia kwiatu róży na kostce pończoch. Jednak usilne poszukiwania takiego wyrobu spaliły na panewce. Nieoczekiwanie w tym roku, przed sylwestrem dostrzegliśmy te właśnie rajstopy firmy Consay. Można więc powiedzieć, że wreszcie znaleźliśmy to czego długo… Czytaj dalej »

CONSAY FRANTIC 20 DEN

Ten wyrób nas zaciekawił. Consay wpadł na oryginalny pomysł i wypuścił rajstopy microfibra (a więc w założeniu raczej ciepłe),  ze stosunkowego cienkiego włókna 20 den. Naprawdę zaintrygowało nas co z tego wyszło, bo taka kombinacja daje szansę na rajstopy tylko lekko kryjące, a jednak dość ciepłe. Pozytywnym zaskoczeniem jest już sam wygląd pudełka. Na opakowaniu… Czytaj dalej »

SANPELLEGRINO DAY 20 DEN

Sanpellegrino zdecydowało się w sezonie 2004 na odświeżenie oferty, na rynku pojawiły się nowe marki wyrobów. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej nowym rajstopom 20 DEN serii Day by Day. Nowe opakowanie jest niestety kiepskie. Kolorystyka jest co prawda poprawna i produkt jest wyraźnie widoczny, ale modelki nie widać, a jej choć ładne eksponowane nogi są dziwnie… Czytaj dalej »

WOLFORD LE 9 DEN

To bardzo nietypowe rajstopy Wolforda, zrobione w 100% z nylonu. Jest to możliwe, gdyż specyficzny splot zapewnia pewną rozciągliwość wyrobu oraz jego dopasowanie się do sylwetki. Opakowanie jak na produkt Wolforda jest raczej nienadzwyczajne. Modelki nie widać, a nogi są nieciekawie przedstawione. Po otwarciu, spotyka nas prawdziwe zaskoczenie. To najlżejszy wyrób jaki widzieliśmy na rynku,… Czytaj dalej »

WOLFORD SATIN LOGIC 50 DEN

Pod choinką znalazłam coś co mnie bardzo ucieszyło. Ciepłe, zimowe rajstopy firmy Wolford. Ponieważ nie jest to pierwsza recenzja tej marki, nie muszę specjalnie jej zachwalać. Jest drogo, ale z reguły wiadomo za co. Opakowanie prawie doskonałe. Na zdjęciu rajstopy, modelka i nic więcej. To w zupełności wystarcza. Jakość wyrobu znakomita. Całość ma lekko metaliczny… Czytaj dalej »

FILODORO MICROFIBRA 50 DEN

Z tą marką związana jest spora niespodzianka. Od niecałego miesiąca Filodoro nie jest już częścią koncernu Sara Lee, stała się bowiem spółką zależną Golden Lady Group. Jak deklarują nowi właściciele oferta Filodoro uzupełni ofertę rynkową marek Golden Lady, Sisi oraz Omsa. Być może jest to dla nas dobra wiadomość, daje bowiem nadzieję na większą obecność… Czytaj dalej »

GATTA LIVA 40 DEN

Postanowiliśmy zrecenzować kilka nowości tego sezonu. Na pierwszy ogień poszły rajstopy Gatty Liya 40 Den, atakujące nas z bilbordów. Tak naprawdę to opakowanie rozczarowuje. Producent postanowił usytuować akcję w scenerii mebli skórzanych, ale wszystko nie specjalnie wyszło. Nie zrażając się jednak mało ciekawym początkiem rozerwaliśmy pudełko. I tu czekał nas kolejny duży zawód. Recenzowana para,… Czytaj dalej »